Željko Obradović, trener košarkaša Partizana izneo je utiske posle pobede nad Krkom iz Novog Mesta u prvom kolu A grupe ABA lige.
– Igrali smo protiv veoma organizovanog tima. Mislim da Krka igra veoma dobro i odlično je vođena i koristim ovu priliku da čestitam kolegi na tome kako ekipa izgleda i igra. Prva utakmica u ABA ligi, razmišljamo o svemu što je ispred nas, pa smo hteli da svi dobiju priliku, s obzirom na svežinu i kalendar. U četvrtak nas čeka Efes, pa onda Split, pa duplo kolo Madrid-Baskonija, o tome sam vodio računa. Na kraju smo imali rezultatsku prednost iz prvog poluvremena, ali tad je bio pad. Ako smo u trećoj četvrtini primili 31 poen, a u prve dve 28, jasno je koliko je bila slaba odbrana u toj deonici – rekao je Obradović.
O oscilacijama u igri.
– Imali smo oscilacije, rekao sam. Nije jednostavno kada se igra sa toliko izmena i kada se daje prilika svima. Motivacija je najvažnija stvar u sportu i mora da bude prisutna 40 minuta. U pojedinim momentima je bilo veoma dobro, u pojedinim ne – zaključio je Obradović.
(Espreso/Espreso sport)









