Naslovnica Košarka Razlaz posle jedne sezone?

Razlaz posle jedne sezone?

Partizan igra sa velikanima uz spektakl za kraj u Areni! Ovo je raspored Partizana do kraja Evrolige! (Foto)

Košarkaš Partizana Dvejn Vašington odgovarao je na pitanja novinara nakon pobede protiv Igokee.

Na početku je kratko analizirao meč.

– Bilo je dobro, da, ubacili su loptu u koš i postigli mnogo poena večeras. Naša odbrana nije bila sjajna, ali borili smo se i uspeli da nastavimo da postižemo poene. Bila je to utakmica sa mnogo poena, ali uspeli smo da pobedimo.

Za poluvreme su primili čak 59 poena.

– Apsolutno. Da, oni su se opustili i ušli u ritam. Pogodili su i neke teške šuteve. Oni su šuteri, a mi ih nismo naterali da spuste loptu na parket, pa su uspeli da pogode dosta šuteva. Trener nam govori da moramo da igramo agresivnije i da ih nateramo da igraju jedan na jedan.

U poslednje vreme ima promenljivu minutažu.

Vežbao sam. Ostajao sam spreman, da ne moram naknadno da se spremam. To je nešto čime se vodim već duže vreme – samo nastavi da radiš i budi spreman.

Nije Evroliga u njegovoj debitantskoj sezoni prošla kako se očekivalo.

– Da, dugo smo bili van stroja zbog povreda tokom većeg dela godine. Prvi put smo svi zajedno igrali. Mislim da smo, nakon starta 2-8, uradili sjajan posao. Doveli smo sebe u poziciju da se borimo za plej-of. Kad upadneš u rupu na početku, ovo može da se desi. Učićemo iz toga i nastaviti da se borimo. ABA liga je tu, prvi smo na tabeli, tako da ćemo pokušati da nastavimo da pobeđujemo i izborimo se za plej-of.

Ispadanje iz Evrolige mu se dešava prvi put, ali i cela ekipa je prvu godinu zajedno…

– Kao što sam rekao, meni je ovo prvo iskustvo. Samo nastaviti da radim. Prva godina nam je zajedno, sledeća će sigurno biti drugačija. Uzećemo lekcije iz ove sezone i krenuti dalje. Sada smo fokusirani na ABA ligu, plej-of je pred nama, imamo prvo mesto i to ćemo iskoristiti.

Upitan je o glasinama kako bi na kraju sezone mogao da promeni sredinu, ali nije hteo time da se bavi još uvek.

Fokusiran sam samo na ovu sezonu. Imamo ABA ligu pred sobom, još jednu utakmicu u petak, pa spremanje za plej-of. Fokusiran sam samo na sadašnjost, a o ostalom ćemo kada za to dođe vreme.


(Espreso sport/Telegraf)