Direktor ABA lige Milija Vojinović osvrnuo se na priče da bi srpski klubovi trebalo da napuste to takmičenje i učestvuju u nacionalnoj ligi.
Jedan od najvećih zagovornika ove ideje jeste selektor košarkaške reprezentacije Srbije Svetislav Pešić.
– Da li ima prostora za neke modifikacije koje bi zadovoljile saveze i selektora Pešića, sigurno ima. Da li bismo mogli broj stranaca da ograničimo? Ili da se regionalni igrači ne smatraju strancima? Imamo situaciju u Hrvatskoj gde su oni potencirali da igraju neku drugu regionalnu ligu s Austrijom, Mađarskom, Slovačkom, da ne bi igrali sa klubovima sa prostora bivše Jugoslavije. Ali po nekoj sličnosti sa školom košarke, oni pripadaju ovom regionu. Ne znam šta bi postigli tamo, a što ovde ne postižu? – kazao je Vojinović za „Sportal“.
Vojinović ističe da ga čudi što ovaj narativ dolazi iz Srbije, koja u poslednje vreme beleži uspehe.
– Da li je moglo bolje? Sigurno da jeste i ja znam da se mi kao nacija zadovoljavamo samo prvim mestom. Ne vidim razlog za alarm – istakao je Vojinović.
(Espreso sport)









