Rasim Ljajić, prvi čovek Radne grupe FK Partizan tokom intervjua za Maxbet Sport ocenio je kako po njemu izgledaju crno-beli pod Srđanom Blagojevićem?
– Ako ste čitali komentare kad je doveden, 80 odsto je bilo vrlo kritički intoniranih i 20 odsto pozitivnih ili neutralnih. Partizan treba da izgleda upravo onako kako ga i zamišlja trener Blagojević i da igra kako je njegova vizija fudbala. Taj rukopis se mogao videti i na utakmici protiv Crvene zvezde. Nije to ta vizija, ali je čovek igrao onako kako sa Zvezdom u datom trenutku može da igra. Znači da nema šablona, nije isto igrati sa Crvenom zvezdom i sa Mladosti iz Lučana i IMT, bez uvrede za bilo koji klub. Čovek prilagođava igru i protivniku i trenutnim mogućnostima igračkog kadra – rekao je Ljajić.
Nastavio je izlaganje.
– I siguran sam da će trener Blagojević u narednim utakmicama pokazati znanje i trenersku i fudbalsku veštinu. Ono čime sam ja zadovoljan, a to je neka vrsta profesionalne deformacije, to je njegov javni nastup na konferencijama za štampu i pre i posle utakmice. Jedna odmerenost, umerenost, bez viška reči. Bez trijumfalizma kad pobedite i bez padanja u očaj kad izgubite. Ja mislim da je to nešto što treba našem fudbalu – zaključio je Ljajić.
(Espreso/Maxbet sport/Emir Selmani/Preneo:V.P)









