Reprezentacija Slovenije biće izuzetno oslabljena na predstojećem Evrobasketu.
Selektor Alesandar Sekulić neće moći da računa na povratnika iz NBA Vlatka Čančara, a u timu neće biti ni centra Džoša Niba koji je prošle godine dobio slovenački pasoš, što je ozbiljan udarac za Dončića i njegov tim.
Čančar je nedavno napustio Denver i potpisao ugovor sa Armanijem iz Milana, za koji nastupa i Džoš Nibo. Obojica su imali ozbiljnih problema sa povredam prethodne sezone, pa je klub su odlučili da preskoče reprezentativne obaveze ovog leta – tačnije klub je odlučio, ako je verovati Luki.
Naime, na konferenciji za medije pred pripremni okršaj sa Nemačkom Dončić je prokomentarisao otkaze saigrača.
– Nemam za šta da se bunim. To je odluka klubova. Lejkersi su meni dali da igram, ali Armani nije njima. Radije ne bih da ulazim u to. Trebalo bi da je to odluka igrača – zagrmeo je Luka.
Dončić, koji je pre nekoliko dana potpisao novi ugovor sa Los Anđeles Lejkersima, rekao je da će uvek kada je zdrav igrati za svoj nacionalni tim.
(Espreso/Kurir/Jovana Marković/Preneo: A.K.)









