Naslovnica Fudbal „Bari je trebao biti samo početak naše vladavine

„Bari je trebao biti samo početak naše vladavine

"Na ovim pričama rođeni, na ovim pričama odrasli..." Crvena zvezdo, srećan ti 80. rođendan!

Dragan Džajić, aktuelni predsednik Fudbalskog saveza Srbije, u razgovoru sa AFP podsetio se perioda kada je bio direktor Crvene zvezde.

Bari je trebao biti samo početak naše vladavine. Dugo smo gradili pobednički tim, imali smo jasan plan i imali smo dogovoren još jedan veliki transfer – rekao je Džajić.

A na Marakanu je trebalo da stigne još jedan vrhunski centarfor.

Davor Šuker je već bio igrač Crvene zvezde, a onda se sve srušilo u samo jednom danu. Izbio je rat i sve je propalo. Niko nije izgubio kao Zvezda – poručio je Džajić.

Ističe kako su u šampionskoj ekipi Zvezde, koju je i on kreirao, vladali prijateljski odnosi uprkos ratu:

Trofej u Bariju doneo nam je Makedonac Darko Pančev. Tu su bili Hrvat Robert Prosinečki, Crnogorac Dejan Savićević, Refik Šabanadžović iz Bosne i Hercegovine i srpski igrači – zaključio je Džajić.


(Espreso/Espreso sport)